Uničovem zněly hlasy patnácti dětských sborů. Zpívalo se i na náměstí

0
965

Jako v muzikálu se museli cítit lidé, kteří se poslední květnovou sobotu vydali ve správný čas na uničovské Masarykovo náměstí. Kolem zdejší radnice odpoledne prošel barevný průvod patnácti školních sborů, které se ve městě účastnily 29. celostátní přehlídky. Ta je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru „sborový zpěv“ v celé České republice.

Mladé zpěvačky a zpěváky při společné písni dirigoval bývalý sbormistr Vladimír Svozil, který založil a 40 let vedl uničovský dětský pěvecký sbor. Přehlídkové koncerty probíhaly v bývalém kostele Povýšení svatého Kříže. Ten už neslouží církevním účelům, ale jako uničovská koncertní síň mimořádných akustických kvalit.

Celostátní přehlídku pořádalo Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA a Městské kulturní zařízení Uničov. Akce se připojila k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, který se koná pod záštitou Ministerstva kultury, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a České komise pro UNESCO.