Rokytnice z Česka měly u Přerova své 46. setkání. Konalo se celý víkend

0
176

Rokytnice nad Jizerou, v Orlických Horách, nad Rokytnou, u Přerova, a nad Vlárou. Pět obcí, které nemají společný pouze název, ale také celorepublikové setkání. Jeho 46. ročník se tentokrát konal v Olomouckém kraji, a to v hanácké obci Rokytnice u Přerova.

Na organizaci a přípravách víkendové akce se nepodíleli jen zaměstnanci úřadu, ale také občané a místní spolky. Jejich účast byla důležitá, protože součástí setkání byla řada sportovních aktivit. Skvěle se nebavili jen aktivní zástupci každé výpravy, ale také diváci a hosté. Například skupinka fanynek z Rokytnice nad Vlárou se při fotbalovém utkání rozhodně nedala přeslechnout.

U příležitosti setkání Rokytnic České republiky byla v Hasičském muzeum, které se může pyšnit množstvím dobové techniky, výstroje a výzbroje, otevřena výstava historických fotografií. Tam bylo možné zavzpomínat na dobu, kterou už dávno odnesl čas.

Na hřišti se myslelo i na děti, pro které byl zajištěn skákací hrad a další atrakce. Program skončil v neděli po poledni. V minulosti akce údajně dopomohla k uzavření dvou manželství, a změnila tak osudy čtveřice občanů z různých obcí. Kdo ví, možná podobná setkání čekají účastníky i dalšího ročníku, který se v roce 2020 plánuje v Rokytnici nad Rokytnou.