Meziobecní olympiádu vyhrály Dolany. Putovní pohár obec získala poprvé

0
861

Dolany na Olomoucku zažily atmosféru jako na skutečné olympiádě. A to doslova. Jedna taková se tam totiž konala. Proti sobě sice nenastoupili profesionální atleti z celého světa, ale týmy sportovně založených obyvatel čtyř hanáckých obcí.

Sportovní hry v Dolanech letos přilákaly 215 soutěžících, a to včetně pětadvaceti zahraničních hostů, kteří v rámci meziobecní spolupráce přijeli z polského Prudniku.

Nechyběl ani slavnostní nástup a nezbytný olympijský oheň. Po jeho zapálení odstartovala první disciplína, a to běh na 60 metrů. Následoval například skok do dálky nebo vrh koulí. Soutěžilo se také v míčových sportech jako nohejbal nebo volejbal.

Nejlepší atletické výkony podle celkových výsledků letos předvedlo domácí družstvo, které vybojovalo putovní pohár. Druhá se umístila Tovéř, třetí Bělkovice-Lašťany a za nimi Samotišky. Uznání ale patří všem, protože akce měla také charitativní charakter. Na startovném se podařilo vybrat bezmála jedenáct tisíc korun. Tyto peníze spolu s dalšími šesti tisíci, které lidé vložili do kasičky u stánku Společně pro děti, byly věnovány handicapovanému sportovci Lukáši Čermákovi, jehož snem je účast na paralympiádě.

Partnerem olympiády byla Místní akční skupina Šternbersko. Akce byla spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.