14 obcí v Úsově slavilo Den Mikroregionu Mohelnicko. Z nebe slétli parašutisté

0
658

Sportovní areál v Úsově na Šumpersku hostil tradiční Den Mikroregionu Mohelnicko. Tento svazek obcí se tímto způsobem prezentuje veřejnosti jedenkrát do roka. Stánky nabízely velké množství propagačních materiálů. Od letáčků a brožurek až po hrníčky a další dárkové předměty. Zážitek to byl nejen pro oči, ale také pro chuťové buňky návštěvníků. Každého ze čtrnácti členů mikroregionu tak lidé mohli poznat doslova po všech stránkách.

Program byl pestrý a bohatý. Jeho součástí bylo například vystoupení Klauna Bublina, sokolské vystoupení žen z Moravičan nebo výstava k 110. výročí české školy v Úsově. Po poledni, ale všichni vzhlíželi k nebi, aby zahlédli slíbené parašutisty. Po jejich dopadu na zem odstartovaly soutěže, ve kterých se mezi sebou utkala družstva sestavená ze zástupců jednotlivých obcí. Připraveny pro ně byly tři opravdu netradiční, ale za to velmi vtipné disciplíny s koštětem, toaletním papírem a na lyžích.

Souboje nakonec nejlépe zvládlo družstvo z Mohelnice, které si kromě nezapomenutelných zážitků odvezlo domů i vítězný pohár. Den Mikroregionu Mohelnicko tímto neskončil. V areálu program pokračoval až do pozdních nočních hodin. Občerstvení bylo zajištěno úsovskými spolky.