Oblast Nízkého Jeseníku vždy lákala k výletům a procházkám. To může potvrdit i parta nadšenců z Dlouhé Loučky, kterou nejen místní lidé znají jako Spolek Jáchyma Pivce. Ten před lety vznikl hlavně z důvodu přípravy a pořádání turistického pochodu “Přírodním parkem Sovinecko”.

V letošním roce se uskutečnil jeho sedmnáctý ročník. Ten se konal v sobotu 11. května a zúčastnilo se ho 276 turistů z různých koutů republiky. Přijeli například turisté z Ostravy, Starého Města nebo Boskovic. Start i cíl pochodu je vždy v Dlouhé Loučce. Na výběr jsou trasy 30, 25, 15 a 10 km. Nejdelší z nich vede téměř panenskou přírodou, a to přes Karlov, Sovinec, Valšovský Důl, Rešov a Křížový vrch. Letos byl údajně velký zájem o nejkratší trasu, tzv. “kočárkovou”.

“Jeden pán, který ji šel, přišel do cíle dříve, než jsme v 10:00 hodin sbalili start. Nikdo na něj v cíli nečekal :-). Někteří i bloudili, 2 došli až do Rýmařova.”

je napsáno v článku na stránkách Dlouhé Loučky.

V průběhu roku spolek pořádá i další akce. Například “Odpoledne deskových her pro malé i velké”. Tato setkání vášnivých hráčů se již stala tradicí. Mnohé akce se prolínají s dalšími, které organizují i jiná sdružení, např. SRPDŠ nebo Pionýr.

Zdroj: obec Dlouhá Loučka, Spolek Jáchyma Pivce