Meziobecní olympiádu vyhrály Dolany. Putovní pohár obec získala poprvé

Related Articles

Dolany na Olomoucku zažily atmosféru jako na skutečné olympiádě. A to doslova. Jedna taková se tam totiž konala. Proti sobě sice nenastoupili profesionální atleti z celého světa, ale týmy sportovně založených obyvatel čtyř hanáckých obcí.

Sportovní hry v Dolanech letos přilákaly 215 soutěžících, a to včetně pětadvaceti zahraničních hostů, kteří v rámci meziobecní spolupráce přijeli z polského Prudniku.

Nechyběl ani slavnostní nástup a nezbytný olympijský oheň. Po jeho zapálení odstartovala první disciplína, a to běh na 60 metrů. Následoval například skok do dálky nebo vrh koulí. Soutěžilo se také v míčových sportech jako nohejbal nebo volejbal.

Nejlepší atletické výkony podle celkových výsledků letos předvedlo domácí družstvo, které vybojovalo putovní pohár. Druhá se umístila Tovéř, třetí Bělkovice-Lašťany a za nimi Samotišky. Uznání ale patří všem, protože akce měla také charitativní charakter. Na startovném se podařilo vybrat bezmála jedenáct tisíc korun. Tyto peníze spolu s dalšími šesti tisíci, které lidé vložili do kasičky u stánku Společně pro děti, byly věnovány handicapovanému sportovci Lukáši Čermákovi, jehož snem je účast na paralympiádě.

Partnerem olympiády byla Místní akční skupina Šternbersko. Akce byla spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

More on this topic

Comments

Advertisment

Popular stories

V Dubu nad Moravou se představily složky IZS. Přijel i obrněný transportér

https://youtu.be/Umq6hMpjVrg Sbor dobrovolných hasičů z Dubu nad Moravou, ve spolupráci s městysem, pořádal v místní části Bolelouc další ročník akce s názvem Den s hasiči...

Spolek z Dlouhé Loučky už 17 let organizuje pochod přírodním parkem

Oblast Nízkého Jeseníku vždy lákala k výletům a procházkám. To může potvrdit i parta nadšenců z Dlouhé Loučky, kterou nejen místní lidé znají jako...

Mažoretky uspěly a jedou na mistrovství Evropy. Ke splnění snu potřebují pomoc

Nezamyslické MiniOrionky postoupily na mistrovství Evropy do maďarského města Gyorg. Soutěž se tam bude konat od 15. do 18. srpna 2019. Už nyní je...